Jak lze na rybách nejen rybařit

V termínu mezi 9. až 15. červencem se ke mně a k Vaškovi, kteří jsme zůstali v Itálii po předchozí partičce, připojila pánská delegace tvořená téměř výhradně lidmi z Vaškovy rodiny. Konkrétně bráchové Standa a Roman (ten se svým synem Davidem, který tvořil povedenou dvojici s Vaškovým potomkem Vašíkem) + rodinný přítel Roman č. 2. Složením se jednalo téměř výhradně o rekreační rybáře a vzhledem k přítomnosti menších dětí se dal tušit i jiný program než jen rybolov.

 

Pánové se pro svoje potomky snažili připravovat dny plné zábavy, výletů a nejrůznějších „vylomeností“. V praxi to znamenalo výlet k moři, procházku po středečních trzích v Porto Viru, vyjížďky lodí a každodenní jistotu v podobě návštěvy místního obchůdku se zmrzlinou. Rybaření jsme ovšem také nezanedbávali a především já s Romanem jsme se přes den bavili lovem na feeder, vyjížďkami na vábničku a na večer jsme si vždy zavezli bójkové a podvodní montáže.

 

Vzhledem k tomu, že voda se blížila teplotě 30-ti stupňů a sumcům se prostě moc kousat nechtělo, tak byl každý úspěch korunován ovacemi a nezbytným focením spolu s dětmi, kterým byť jen trochu větší ryba připadala prostě obrovská.

A vzhledem k tomu, že tento týden nebyl pojat čistě rybářsky, ale spíše výletově a opravdu v hodně pohodové rodinné atmosféře tak se dá říct, že se jednoznačně vydařil. Děti odjížděly nadmíru spokojené, chlapi náležitě odpočinutí a pár rybářských úspěchů v podobě sumčích dorostenců se také dostavilo. Byl jsem opravdu mile překvapen, že i v Itálii na Pádu lze naplánovat jiný, než jen rybářský program, který bude vyhovovat všem zúčastněným. A právě tento cíl se podařilo bezezbytku splnit.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se této akce účastnili za příjemně strávený týden u vody.

Autor: Fishingtravel

 

Leave a reply