Rybářské závody na rybníku DUBOVÝ 13.8.2011

Dne 13.8.2011 se v jižních Čechách, konkrétně poblíž obce Žimutice, konal 1.ročník rybářských závodů pro širokou veřejnost a také Fishingtravel se rozhodl přispět hodnotnou cenou… Ale pěkně popořadě…

Závody se konaly na krásném chovném rybníku jménem DUBOVÝ a začátek byl plánován na 6:00h sobotního rána. Přijali jsme pozvání našeho výborného známého Františka Kobery a rozhodli jsme se věnovat mezi ceny týdenní rybářský zájezd pro jednu osobu na Italský veletok Pád v ceně 6900Kč.

I přes to, že předpověď počasí nebyla pro tento den příliš lichotivá, tak musím po návštěvě této akce podat krátké (možná tak trochu netradiční) hodnocení:

 

Účast: Kolem stovky aktivních závodníků + nespočet dalších, dobře se bavících lidí

 

Počasí: Ráno polojasno, postupně až zataženo s občasnými přeháňkami, odpoledne pak zcela zataženo s deštěm, někdy až „chcancem“

 

Občerstvení: Sečteno a podtrženo na jedničku! ( gulášek, klobásy, prase na rožni-to je prý kamarád všech, pivečko a další klasické dobroty ovšem velice dobře chuťově vyvedené)

 

Organizace závodu: Celkovou organizaci počínaje přípravou lovných míst až po loučení se s přítomnými lze označit za bezchybnou. Dokonce ani špatné odpolední počasí organizátory nezaskočilo a bylo připraveno dostatek zastřešených míst k sezení, ve kterých i nadále mohla pokračovat dobrá zábava.

Atmosféra závodu a slovo závěrem: Myslím, že atmosféra by šla nejlépe označit prostým, přesto výstižným: „Lidi si to užívali“ A závěrem? Snad jen to, že doufám, že se na tomto krásném rybníku budou konat závody i nadále a třeba se z nich postupem času stane každoroční tradice… To ovšem ukáže až čas… Pokud se ale organizátoři opět pustí do přípravy této akce, tak nezbývá než jim popřát, aby byl i příští ročník stejně vydařený jako ten letošní.

Šťastnému výherci zájezdu gratulujeme a těšíme se na setkání v Itálii na řece Pád…

 

Autor: Fishingtrave

Leave a reply