Kouzelný mužík

Tento článek vložil na stránky www.nahodsi.cz uživatel Rejnok dne St, 16/05/2012 a je zde zveřejněn s jeho souhlasem.

Stále marně přemýšlím, jak napsat kvalitní článek, ale nejsem prostě na to stavěný.. Přejdu tedy k věci rovnou.
Chtěl bych tímto vyádřit své poděkování Venovi z Fishingtravelu, který se mne a mých dvou kamarádů ujal v nouzi, jako bychom byli doslova jeho nejbližší.

Jak to všechno začalo?
Naší výpravě do severní Itálie na řeku Pád předcházelo dlouhé studování veškeré možné teorie, rad a zkušeností těch, kteří tam již byli a tak podobně. Po tom všem, co jsme s mými kolegy pročetli a prodiskutovali se zdálo, že už nás nic nepřekvapí a tak jsme se vydali na cestu do zemně zaslíbené. Cesta samotná proběhla bez větších potíží s vyjímkou malého bloudění u Benátek.
Po příjezdu do města Porto Viro jsme se snažily sehnat na poště povolenky podle instrukcí ze všech zmiňovaných diskuzí a tady nastal problém číslo 1. co vlastně do té složenky napsat aby to bylo pro správnou provincii. Jdeme na poradu ven před poštu a potkáváme drobného muže se štosem složenek v ruce, který mluvil česky ještě s dalším chlápkem. Slovo dalo slovo, všichni jsme u auta dali panáčka slivovičky a problém byl vyřešen – máme povolenky a zas os něco lepší náladu.
Místo jsme měli vytipované dlouho dopředu, bylo ku podivu volné a my jsme se neůnavně dali do nakládání našeho pidičlunu abychom byli do večera na vytouženém ostrově. Po zabydlení na tomto ostrově jsme konečně nahodily a děj se vůle boží.
Vůle boží však nepřišla..
Ve skutečnosti se stal pravý opak. Přes noc se voda zvedla asi o půl metru a v domění, že je to příliv jsme se moc nevzrušovali. Po důkladném poledním spánku jsme se probudily a bylo vymalováno.. Voda téměř u stanů, plavalo neskutečné množství stromů a všeho možného a my byli ůplně v.. víte kde.. S našim člunkem by jsme to nedali. K tomu všechny telefony vybité a co dál?? Skoro jsme se už začali modlit, když v tom najednou přijíždí za bravurního kličkování mezi plovoucími stromy loď a na ní zas ten drobný mužík, co jsme ho potkali před poštou..
Chlapi sbalte to a padáme, nebo Vás to spláchne…
S takovou rychlostí a poslušností jsme ještě nikdy do lodi věci nenaházeli a hurá pryč z ostrova hrůzy. Po asi dvou hodinách nepřetržité pomoci a asistence onoho mužíka jsme seděli na jednom menším kanále s nahozenými pruty a hlavně se všemi věcmi, živi a zdrávi. Druhý den, tam co byli naše stany byl cca metr vody.
Tak zdar chlapi a zas někdy, tak pravil a zmizel.
Tím jen chci říct, že za pomoc, která nám zachránila minimálně všechny věci si neřekl ani o pivo a to se dneska už vidí málo kdy. Zbývající tři dny jsme na tomto kanále nachytali pár menších kapříků a sumců – vysněného obra jsme bohužel neulovili, ale to vůbec nevadí, navzdor všemu jsme se přesvědčily, že jsou ještě na světě dobří lidé…

Ještě jednou moc děkujeme..

Leave a reply