Povedená partička

Skvělý začátek

 

Je konec srpna 2011 a do Itálie do přístavu Porto Viro přijíždí parta kluků, které znám z jarní výpravy, na které byli s námi. Tentokrát se rozhodli přijet po vlastní ose a od nás si pouze zapůjčit loď. Počasí jim přeje a mají našlápnuto na pořádné úlovky a vylepšit si skóre z jarní velmi zdařilé výpravy.

 

Pro stálé zákazníky sleva

Vzhledem k tomu, že už s námi jednou byli, dostali i výraznou slevu z ceny pronájmu lodi a vše se odvíjelo naprosto bez chyby. Pánové vyjeli na předem vybrané místo, rozbalili tábor a jejich rybářská dovolená mohla začít.

První potíže

Druhý den se ozval můj telefon…

Máme problém s lodním motorem – nemá výkon a dusí se, ozvalo se z telefonu. Okamžitě jsem si vzpomněl, jak mi ještě z ČR volali a ptali se, co se do lodi dává za benzin. Já jim odpověděl a ujistil je, že za stejnou cenu ho koupí i v Itálii a navíc ho nebudou muset zbytečně vozit v autě. Po odebrání vzorku vyšlo najevo, že se jedná o nějaký naředěný patok a s benzinem to mnoho společného nemělo – asi ho někde levně sehnali. Po odstranění a dolití nového a čistého benzinu se vše vyřešilo.

Sladká tečka na závěr

Zbytek týdne probíhal bez větších problémů, až na sladkou tečku na závěr. Ryby tentokrát vůbec nebraly a pánové se rozhodli jet domů o den dřív. Bez jakéhokoliv oznámení zaparkovali loď v přístavu, odmontovali z ní echolot a spolu s klíčky od lodi a pojištěním odjeli domů. Toto jsem zjistil v den předávání lodi dalším klientům.

Komunikace vázne

Okamžitě volám na jedno z telefonních čísel, které jsem na povedenou partičku měl uložené, a bylo mi řečeno, že dotyčný za to nemůže, ale prý mi věci pošle poštou. Volám dalšímu abonentovi na pár facek a ten zase svaluje vinu na dalšího. Nakonec už mi ani nezvedají telefon a nekomunikují.

Rozhřešení

To, že jsem musel vynaložit nemalé finanční prostředky na rychlé uvedení lodi do provozu, abych plně uspokojil nové klienty, ani nebudu rozepisovat. Odvezené věci nakonec poštou přišli a pánové se tudíž nemusí cítit jako zloději, nicméně by se nad sebou měli zamyslet a škodu, kterou svým jednáním způsobili nahradit.

Poděkování

Na závěr bych pánům se jmény Petr Hadrbolec, Jiří Čurda, Martin Bosák a Vlasta Martinec chtěl jen popřát, abychom se v Itálii a ani nikde jinde již nepotkali.

 

 

Autor: Fishingtravel

Leave a reply